Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
30 marzec 2018

Poznaj nową kolekcję win Cono Sur Premium

Wraz z nadejściem wiosny poszerzamy polską ofertę win Cono Sur. Już wkrótce na półkach znajdą się wina z segmentu Premium, nagradzane branżowymi wyróżnieniami, wytwarzane ze starannie wyselekcjonowanych gron.

Cono Sur Single Vineyards

Kolekcja win Single Vineyards odzwierciedla różnorodność klimatu i warunków terenowych Chile, które dzięki bogactwu terenów uprawnych jest prawdziwym rajem dla producentówi miłośników wina. Do stworzenia kolekcji wybrano osiem pojedynczych winnic, skrupulatnie zbadanych pod kątem jakości gleby, warunków klimatycznych, temperatury, nasłonecznienia i wysokości nad poziomem morza. Pieczę nad całością projektu objął Matias Rios – specjalista w zakresie ekologicznej produkcji wina, wyróżniającej Cono Sur na tle pozostałych chilijskich winnic.

Południowa lokalizacja i chłodny klimat winnicy Rulos del Alto, skupiającej najstarsze winorośle hodowane w dolinie Bío-Bío, przekładają się na uderzającą świeżość i wysoką mineralność wina Single Vineyards Riesling. Aromaty białych kwiatów, cytrusów i brzoskwiń świetnie komponują się z lekkimi owocami morza i białym mięsem.

Na drugim biegunie sytuuje się intensywne Single Vineyard Carmenere, produkowane w winnicy La Rinconada – mocno nasłonecznionym północnym sektorze doliny Capachoal. Głęboki purpurowy kolor, wyraziste nuty pieprzu, kawy Mocha i czerwonych owoców, a wszystko to wysoko skoncentrowane i nasycone taninami: Carmenere nie boi się wyrazistych smaków, dlatego warto spróbować go w towarzystwie grillowanych mięs, serów czy dobrze doprawionej pasty.

20 Barrels Cabernet Sauvignon

Miłośnicy wysokiej koncentracji smaku i owocowych nut z przyjemnością spróbują także kolejnego wina z naszej oferty Premium, 20 Barrels Cabernet Sauvignon. Głęboki, rubinowy kolor zapowiada głębię i intensywność wina, co potwierdza się przy degustacji: czereśniowo-malinowy aromat, podbity nutami korzennymi i nutą popiołu znakomicie współgra z wędzonymi i grillowanymi mięsami.

Cono Sur Reserva

Surowe noce i mgliste poranki w winnicy Centinela, najchłodniejszej części doliny Casablanca, stwarzają idealne warunki klimatyczne do produkcji wina Reserva Especial Sauvignon Blanc. Bogata kompozycja aromatyczna – od liczi i cytrusów aż po białe kwiaty – gwarantuje pełnię i intensywność wrażeń smakowych. Walory te nie tłumią jednak najmocniejszego atutu wina, a więc iście młodzieńczej lekkości! Możesz podkreślić ją delikatnym smakiem owoców morza lub wręcz przeciwnie, wydobyć poprzez kontrast z pikantnymi potrawami.

Zmysłowość i witalność towarzyszą także winu Reserva Especial Pinot Noir, łączącemu winiarskie tradycje Burgundii i energię Nowego Świata. Delikatny, rubinowy kolor zapowiada średnią koncentrację i dobre zbalansowanie aromatu, na który składają się nuty czerwonych owoców: wiśni, jeżyn i śliwek. Trwały aromat pozostaje na podniebieniu jeszcze przez dłuższą chwilę po degustacji wina. Lampka Reserva Especial Pinot Noir zwieńczy wykwintny posiłek, oparty na czerwonym mięsie i dziczyźnie.

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.