Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
06 maj 2019

Cono Sur neutralizuje ślad węglowy swojego transportu morskiego

Wśród proekologicznych projektów realizowanych przez Cono Sur w 2019 roku na szczególną uwagę zasługuje neutralizacja gazów cieplarnianych, generowanych przez transport win na zagraniczne rynki.

Cono Sur z certyfikatem Carbon Neutral®

Cono Sur współpracuje z firmą Natural Capital Partners, odpowiedzialną za nadawanie certyfikatów CarbonNeutral® - najsłynniejszego na świecie protokołu naturalności dwutlenku węgla od 2007 roku. Program dotyczy niezależnego obliczania emisji dwutlenku węgla, który zatwierdzany jest przez niezależną stronę trzecią, a następnie wdrażany do programu kompensacyjnego.

Oznacza to, że za każdą tonę wytworzonego gazu cieplarnianego uzyskuje się zweryfikowany kredyt węglowy, gwarantujący redukcję równoważnej liczby emisji gazów cieplarnianych w atmosferze poprzez certyfikowane projekty redukcji emisji CO2.


dobre wino nie musi być drogie


W służbie środowisku naturalnemu Chile

Od 2008 roku Cono Sur współpracuje z Instytutem Ekologii i Bioróżnorodności przy ochronie lokalnego ekosystemu i ratowaniu rodzimych gatunków w każdej ze swoich winnic, zajmujących łącznie obszar 1300 hektarów.

W tym roku Cono Sur postanowiło wesprzeć West India Wind Power – elektrownię wiatrową z certyfikatem VCS, dostarczającą zasoby czystej energii, wolnej od emisji gazów cieplarnianych. Firma wnosi także swój wkład do projektu ochrony Rezerwatu Wybrzeża Valdiviańskiego w Chile, certyfikowanego zgodnie ze standardami VCS + CCB. Celem projektu jest zachowanie i odtworzenie oryginalnego krajobrazu wraz z lasem, przywracając ekosystem poprzez sadzenie lokalnych gatunków roślinnych.

Ostatnia wymieniona kwestia ma kluczowe znaczenie w walce ze zmianami klimatycznymi, gdyż chroni tysiącletni las i pozwala mu nieustannie wychwytywać węgiel z korzyścią dla całej planety, tym samym wspierając przejście na energię odnawialną w postępujących w dużym tempie realiach rynku wschodzącego.
Odpowiedzialne zarządzanie energią

Cono Sur inwestuje również w optymalizację efektywności energetycznej poprzez budowę pięciu elektrowni fotowoltaicznych w różnych posiadłościach. W 2014 roku Cono Sur uzyskała certyfikat systemu zarządzania energią, oparty na standardach ISO 50.001. Umożliwiło to zmniejszenie zużycia energii w procesach o wysokiej konsumpcji, takich jak system nawadniania winnic i kotłów czy chłodzenie piwnic winnych.

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.