Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
16 czerwiec 2020

Bicicleta Malbec - poznaj nowość w polskiej ofercie Cono Sur

Harmonia słodyczy i kwasowości, bogaty aromat, przyjemne taniny - Cono Sur Bicicleta Malbec niewątpliwie jest winem godnym uwagi. Dowiedz się więcej o jego pochodzeniu i specyfice!


  • Bukiet: śliwka, jeżyna, czereśnia, malina, wanilia, kawa, słodki tytoń
  • Dania: czerwone mięso, makarony, sery, dania egzotyczne

Malbec – czerwone wino z podnóża Andów

Z jakiegoś tajemniczego powodu Malbec nigdy nie osiągnął wielkiej popularności w kraju swojego pochodzenia – Francji. Tam używa się tej odmiany głównie jako dodatek do innych win (np. Merlota i Tannata). Wyrazisty Malbec o wysokiej taniczności bardzo dobrze wzbogaca aromat tych trunków. Jest częstym składnikiem czerwonych win z Bordeux, choć najbardziej znany jest z Cahors. W obu tych regionach popularny jest pod lokalną nazwą – Cot, chociaż jego międzynarodowy sukces za oceanem sprawił, że nawet Francuzi zaczęli używać nazwy Malbec.

U podnóży Andów Malbecowi poświęcono ogromną ilość czasu i energii, tworząc w pełni samodzielne, wysokiej klasy wino, które stało się wizytówką argentyńskich i chilijskich winiarzy. W ten sposób, w zaledwie kilka dekad, Malbec pokonał drogę od mało znanego, lokalnego gatunku, do międzynarodowej gwiazdy.
Winorośl, która uwielbia wysokości

Szczep Malbec kocha górzyste tereny – na nizinach gronom trudno osiągnąć poziom kwasowości niezbędny do wytworzenia bogatego wina, doskonale przystosowanego do starzenia. Nic dziwnego, że jego najlepsze odmiany pochodzą z malowniczych wzniesień Chile. „Domem” Malbeca Cono Sur jest winnica Santa Elisa w Chimbarongo.

Cono Sur Bicicleta Malbec

Co wyróżnia wino Cono Sur Bicicleta Malbec? Piękny, prawie przejrzysty, fioletowoczerwony kolor, głęboki aromat śliwki, jeżyny, czereśni i maliny, a to wszystko podkreślone lekkimi nutami wanilii, kawy i słodkiego tytoniu. Obok takiego bukietu nie można przejść obojętnie.

Cono Sur Bicicleta Malbec świetnie pasuje do czerwonych mięs. Równie dobrze komponuje się z serami (ser kozi definitywnie jest tutaj na pierwszym miejscu!), makaronami i aromatycznymi daniami kuchni azjatyckich. Choć nie ma ciężkości odmiany Cabernet czy słodyczy Chianti, z pewnością jest wystarczająco bogate, by harmonijnie dopasować się do pełnych i obfitych dań.

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.