Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
11 grudzień 2018

Warsztaty w nurcie eko - Cono Sur i blogerki

Co zrobić, gdy po winie Cono Sur zostanie już tylko opróżniona butelka? Można wyrzucić ją do śmieci lub… dać jej nowe życie! Inspirują ku temu uczestniczki naszych warsztatów DIY, które zmieniły puste butelki w efektowne świąteczne lampiony.

DIY, czyli przyjemne z pożytecznym

Kwestia ograniczenia produkcji śmieci i nurt zero waste zajmują coraz więcej miejsca w blogosferze i mediach społecznościowych. Idee te bliskie są także marce Cono Sur, znanej z aktywnej działalności na rzecz ochrony środowiska. Warsztaty zorganizowane 4 grudnia we współpracy z firmą Interseroh – dostawcy usług z zakresu recyklingu – udowodniły, że można zrobić coś dobrego dla natury, świetnie się przy tym bawiąc!

Śmieci na nowo? To możliwe!

Nikt nie wie o tym lepiej, niż prowadząca warsztaty Julia Wizowska, autorka poczytnego bloga Na Nowo Śmieci. Julia zajęła się przeróbkami starych tekstyliów w ramach relaksu po zakończeniu wyczerpującej pracy zawodowej. Wraz z rozwojem hobby rosła jej wiedza na temat ekologii i zagrożeń, jakie niesie ze sobą nadprodukcja śmieci. Julia chętnie dzieli się tą wiedzą – zarówno na blogu, jak i podczas licznych warsztatów czy występów na konferencjach.

W gronie uczestniczek warsztatów Cono Sur znalazło się 10 blogerek:

Co można zrobić z butelki po winie?

Julia odpowiedziała na to pytanie, prezentując „przepis” na wykonanie lampy z butelki po winie Cono Sur. Dekoracja efektowna, a przy tym bardzo prosta do odtworzenia: wystarczy sznur drobnych lampek choinkowych, które każdy z nas ma w domu, oraz kawałek drewna na podstawkę. Co ważne, przy produkcji gadżetu nie produkujemy dodatkowych śmieci – Julia pokazała, jak wykorzystać całość użytego materiału i osiągnąć spektakularny efekt przy zastosowaniu minimum środków.

Blogowe inspiracje na Święta

Prace blogerek prezentowały się wręcz magicznie, a roziskrzone światełka przypomniały nam o nadchodzącym Bożym Narodzeniu. Warto poszukać sposobów, by spędzić je w duchu zero (lub chociaż less:)) waste. Zacznij od wykonania własnej lampki, a w Święta bez wyrzutów sumienia otwórz następną butelkę Cono Sur, by delektować się dobrym winem w pięknie udekorowanym salonie!

Zobacz galerię zdjęć z blogerskich warsztatów Cono Sur (fot. Claudia Wensierska):
Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.