Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
31 marzec 2020

Wino organiczne - co warto o nim wiedzieć?

Wina organiczne stanowią 4% światowej konsumpcji tego trunku, a ich popularność stale rośnie. Wyjaśniamy, czym różnią się od tradycyjnych gatunków oraz prezentujemy ich największe zalety.

1. Wino organiczne poprawia stan zdrowia

Podobnie jak większość win, również i odmiana organiczna spożywana w odpowiednich ilościach pozytywnie wpływa na zdrowie. Wspomaga pracę serca i pomaga wyregulować ciśnienie krwi. Ponadto usprawnia działanie metabolizmu i wzmacnia układ odpornościowy.

2. Wino organiczne jest wolne od GMO

Wszystkie produkty organiczne, w tym również i wina, są wolne od organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO) oraz pestycydów. Oznacza to, że nie zawierają w swoim składzie szkodliwych substancji chemicznych, a przez to są o wiele zdrowsze.

Ponadto wina organiczne są wolne od siarczanów. Osoby uczulone na substancje tego typu mogą pozwolić sobie na spożywanie odmian ekologicznych.
3. Wina organiczne powstają w trosce o ekologię

Wszystko, co organiczne jest naturalne, a tym samym zdrowsze dla środowiska. Wybierając wino wolne od pestycydów i GMO, wspierasz i promujesz ekologiczne podejście do żywności oraz życia codziennego. Jednocześnie tym drobnym działaniem dbasz o naszą planetę.

4. Wino organiczne smakuje lepiej

Choć smak pozornie może wydawać się wyłącznie kwestią osobistych upodobań, to jednak wiele osób twierdzi, że wina organiczne smakują lepiej. Dzieje się tak za sprawą niższego stężenia siarczanów i modyfikowanych genetycznie drożdży, nierzadko psujących smak tradycyjnych odmian.

5. Wino organiczne łatwiej się metabolizuje

Wino organiczne znacznie szybciej ulega metabolizowaniu. Oznacza to, że z jednej strony mniej eksploatuje pracę wątroby, a z drugiej nieco łagodzi objawy "zespołu dnia następnego".

Ze względu na brak siarczanów wina organiczne są nieco droższe i mają krótszy okres przydatności do spożycia. Winiarnie Cono Sur oferują je jednak w konkurencyjnych cenach, przy zachowaniu wysokiej jakości.

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.