Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
18 sierpień 2023

Wino i grillowanie - duet idealny?

Latem nasze podniebienia spragnione są nowych, orzeźwiających smaków, a jedną z najlepszych form spędzania letnich wieczorów i czasu na świeżym powietrzu jest grillowanie!

Rozpalony grill, aromatyczne mięso, świeże warzywa i soczyste owoce - to połączenie smaków, które możesz podkręcić odpowiednio dobranym winem! Foodpairing, czyli sztuka łączenia różnych smaków, może przekształcić letnie grillowanie w prawdziwe kulinarne doświadczenie!

Soczyste steki i czerwone wino: Jeśli planujesz podać na grillu soczyste kawałki wołowiny lub cielęciny, idealnie skomponuje się z nimi czerwone wino o średniej mocy i dobrze zaznaczonych taninach. Wybierz klasyczne Cono Sur 20 Barrels Cabernet Sauvignon, bądź Cono Sur Bicicleta Reserva Cabernet Sauvignon lub - bardziej eleganckie - Cono Sur Bicicleta Reserva Merlot. Ich struktura doskonale zbalansuje intensywność smaków mięsa.

Warzywa z grilla, takie jak papryka, cukinia, bakłażan czy grillowana kukurydza, będą świetnie współgrać z białym winem o średniej kwasowości i owocowym aromacie. Nasz wybór? Wypróbuj Cono Sur Single Vineyard Chardonnay lub Cono Sur Reserva Especial Sauvignon Blanc, które dodadzą potrawom świeżości i lekkości.




Jeśli na grillu lądują świeże ryby, takie jak łosoś czy dorada, wybierz delikatne, owocowe wino różowe. Jego subtelność i delikatna kwasowość uzupełnią smak ryb, nie dominując nad nimi. Idealną propozycją będzie Cono Sur Bicicleta Sauvignon Blanc Blush – koniecznie sprawdź to połączenie!

Grillowanie to nie tylko przyjemność dla podniebienia i pretekst do spotkania z przyjaciółmi, ale również szansa na odkrycie nowych, fascynujących połączeń smakowych. Winepairing to cenna umiejętność, która pozwala nam czerpać pełnię z grillowanych potraw i win. Pamiętaj, że kluczem do udanego posiłku jest poszukiwanie równowagi, a równocześnie odwaga do eksperymentowania. Ciesz się w pełni sezonem grillowania, delektując się wykwintnymi winami i wyjątkowymi smakami!

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.