Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
12 listopad 2020

Ve Eco - życie w zgodzie z naturą

Ve Eco – autorski projekt TiM S. A., polskiego dystrybutora win Cono Sur – znakomicie współgra z proekologicznymi ideałami i działaniami chilijskiej marki. Dowiedz się więcej na jego temat!

W zgodzie z naturą, z miłości do wina

Większa świadomość ekologiczna i redukcja negatywnego wpływu działań człowieka na środowisko to jedne z najważniejszych zadań, jakie stoją przed nami u progu XXI wieku. Liczy się każdy przejaw dbałości o naturę – każda, nawet najmniejsza zmiana na lepsze dokłada cegiełkę do poprawy kondycji środowiska. TiM w swoim projekcie Ve Eco łączy powyższe wartości z miłością do wina, która stanowi fundament działalności firmy.
Ve Eco – co to znaczy?

Projekt Ve Eco obejmuje szereg działań mających na celu promocję idei ekologii i zrównoważonego wykorzystywania naturalnych zasobów Ziemi. Jego nazwa to akronim haseł odzwierciedlających główne założenia programu:

  • V – jak weganizm, wegetarianizm, wino organiczne;
  • E – jak ekosystem, ekologia, etyka i edukacja ekologiczna;
  • E – jak environment, earth, energy (ang. środowisko, ziemia, energia)
  • C – jak człowiek: hasło przypomina o tym, że nasz gatunek jest częścią globalnego ekosystemu i w ogromnym stopniu wpływa na jego sytuację;
  • O – jak odpowiedzialność, ochrona przyrody, odnawialne źródła energii i surowce; człon nawiązuje ponadto do akcji 4Ocean, w której uczestniczy także TiM.

Wartości stojące za projektem Ve Eco to przede wszystkim:

  • zrównoważone korzystanie z zasobów planety z uwzględnieniem idei weganizmu i wegetarianizmu;
  • życie i działanie zgodnie z naturalnym rytmem
  • zero/less waste i recykling surowców wtórnych
  • budowa świadomości ekologicznej w społeczeństwie (m.in. poprzez wsparcie organizacji 4Ocean oraz Fundacji Ekologicznej Arka, uruchomienie serwisu Ekotablica.pl poświęconego inspiracjom ekologicznym w codziennym życiu).Cono Sur w projekcie Ve Eco

Linia Cono Sur Organic – w pełni wegańska, wytwarzana bez udziału szkodliwych dla środowiska czynników – znakomicie wpisuje się w założenia Ve Eco. Na polskim rynku dostępne są obecnie 4 gatunki win z serii Organic: Chardonnay, Sauvignon Blanc, Pinot Noir i blend Cabernet Sauvignon-Carmenere-Syrah. Marka Cono Sur partnerowała także spółce TiM podczas organizacji eventów promujących idee ekologii i zero waste, w tym warsztaty DIY oraz akcja Vegan Time poświęcona obalaniu mitów dotyczących diety wegańskiej.

Jak widać, możliwości jest wiele: zachęcamy każdego z naszych klientów do inspiracji projektem Ve Eco i podjęcia własnych działań służących dobru naszej planety!


Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.