Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
09 październik 2023

Od oceanu aż po lodowce: różnorodne szczepy chilijskich win

Chile to jeden z najbardziej różnorodnych krajów na świecie. Na jego terenie znajduje się nie tylko pustynia, ale również prastare lodowce i, przede wszystkim, wyjątkowe szczepy gronowe.

Chile, znane przede wszystkim ze swoich pięknych krajobrazów i wyjątkowej przyrody, to także kraj, który zyskuje coraz większą sławę na światowej mapie winiarstwa. Jednym z najbardziej fascynujących aspektów chilijskich winnic jest ogromna różnorodność szczepów winogron, które są uprawiane w tym regionie. W dzisiejszym artykule odkryjemy, dlaczego Chile jest uważane za prawdziwą skarbnicę różnorodności win.

Geografia i klimat: Klucz do różnorodności

Różnorodność szczepów w Chile jest częściowo wynikiem jego unikalnej geografii i różnorodności klimatu. Kraj ten rozciąga się na długości ponad 4 000 kilometrów i jest idealnym środowiskiem do uprawy różnych odmian winogron.

Dolina centralna

W dolinie centralnej, gdzie znajduje się stolica Chile, Santiago, panuje klimat umiarkowany - idealny dla uprawy odmiany Cabernet Sauvignon, Merlot i Carmenere. To region znany z wyjątkowych czerwonych win.

Dolina Casablanca

Obszar ten jest znany ze swojego chłodniejszego klimatu, który sprzyja uprawie odmiany Chardonnay i Sauvignon Blanc. Wina białe z tego regionu są cenione za swoją świeżość i elegancję.

Dolina Maipo

To jedno z najstarszych i najważniejszych winiarskich regionów w Chile. Tutaj znajdziesz doskonałe czerwone wina takie jak Cabernet Sauvignon i Syrah.

Dolina Colchagua

Ten region słynie z produkcji wysokiej jakości Carmenere, które niekiedy określa się mianem chilijskiego "narodowego" szczepu. To właśnie tu powstaje Cono Sur!
Eksperymenty i innowacje

Chile nieustannie eksperymentuje z nowymi odmianami winogron i technikami uprawy. Winiarze z tego regionu szukają coraz to nowych sposobów na zaskakiwanie smakoszy na całym świecie. Winnica Cono Sur dba o to, aby wina nie były produkowane kosztem środowiska. Wdrażamy odpowiednie zmiany i udoskonalenia, pozyskujemy certyfikaty świadczące o odpowiedzialnym podejściu do produkcji i przede wszystkim - dbamy o jakość i niepowtarzalny smak naszych win. Jesteśmy kwintesencją chilijskiego winiarstwa!

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.