Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
21 maj 2024

Jak powstają wina organiczne?

W tym artykule przyjrzymy się bliżej procesowi powstawania win organicznych oraz ich cechom charakterystycznym.

Wina organiczne stają się coraz popularniejsze, szczególnie wśród koneserów i miłośników trunków z całego świata. Jakie czynniki sprawiają, że wino zaczyna należeć właśnie do tej kategorii oraz jakie są najistotniejsze różnice pomiędzy winem organicznym a konwencjonalnym? A co najważniejsze, w jaki sposób wina te są produkowane?

Co to jest wino organiczne?

Wino organiczne jest produktem, który powstaje z winogron uprawianych zgodnie z zasadami ekologicznego rolnictwa. Oznacza to, że w całym procesie produkcji minimalizowane są lub całkowicie eliminowane nawozy chemiczne i inne syntetyczne substancje. Zamiast tego, wykorzystuje się naturalne metody kontroli szkodników i chorób oraz organiczne nawozy, takie jak kompost czy minerały pochodzenia naturalnego. To także stworzenie ekologicznego i efektywnego środowiska dla roślin - właśnie z tego powodu w winnicach Cono Sur dbamy o to, by owoce nie były narażone na spaliny i poruszamy się między winoroślami na rowerach.

Proces produkcji wina organicznego

  1. Cały proces rozpoczyna się od zdrowych i naturalnie uprawianych winogron. Wina organiczne mogą pochodzić z certyfikowanych organicznie winnic, w których stosowane są rygorystyczne przepisy dotyczące uprawy.
  2. Zbiór winogron odbywa się ręcznie lub maszynowo, w zależności od preferencji i skali produkcji. Ważne jest, aby zbiór odbywał się w odpowiednim momencie - gdy owoce są dojrzałe, ale jeszcze nie przesadnie przejrzałe.
  3. Po zbiorze winogron następuje proces tłoczenia, w trakcie którego owoce są delikatnie miażdżone, aby uzyskać sok.
  4. Sok z winogron poddawany jest fermentacji najczęściej w stalowych zbiornikach lub beczkach z naturalnego drewna. Podczas procesu naturalne drożdże przekształcają cukry w alkohol i dwutlenek węgla.
  5. Po fermentacji wino jest poddawane procesowi dojrzewania, który może odbywać się w beczkach lub stalowych zbiornikach. W tym czasie wino może być stabilizowane, aby zapobiec ewentualnym zmianom chemicznym.
  6. Kiedy wino osiągnie odpowiednią jakość i dojrzałość, jest butelkowane i przygotowywane do dystrybucji.

Wina organiczne to nie tylko pyszne trunki, ale także wyraz troski o środowisko i zdrowie. Dzięki starannej produkcji i zastosowaniu naturalnych metod, te wina oferują niepowtarzalne doznania smakowe i aromatyczne, które warto odkrywać i doceniać. Jeżeli zależy Wam na dobru naszej planety - wybierzcie organiczne wina Cono Sur!Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.