Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
31 październik 2020

Magazyn Decanter o zrównoważonym rozwoju Cono Sur

Sprawdź, co na temat proekologicznych wartości i organicznych uprawach Cono Sur można przeczytać na łamach prestiżowego magazynu Decanter!

Pełną wersję artykułu przeczytasz tutaj: Cono Sur – making a positive impact
Cono Sur – pionier na rynku ekologicznej produkcji wina

Zrównoważony rozwój, organiczna uprawa, minimalna ingerencja w naturalne procesy… Wszystko to, co dziś wydaje się standardem, jeszcze 2 dekady temu świadczyło o nowatorskim, oryginalnym spojrzeniu na działalność produkcyjną. Można powiedzieć, że Cono Sur wyprzedziło pod tym względem swoje czasy – wymienione wartości towarzyszyły bowiem marce od samego startu w latach 90. XX wieku.

Realizacja idei w praktyce rozpoczęła się na dobre w 2000 r. wraz z zapoczątkowaniem organicznej uprawy winorośli. Metoda ta obowiązuje obecnie na ponad 300 hektarach winnic w dolinach San Antonio i Colchagua. Przejście na organiczne uprawy wdrażane jest także w posiadłości El Encanto w dolinie Aconcagua. Następna „w kolejce” jest dolina Bio-Bio, gdzie zespół Cono Sur bada obecnie możliwości wprowadzenia tej metody.

Zielone patenty Cono Sur

Marka podejmuje także liczne inicjatywy służące minimalizacji wpływu produkcji wina na środowisko naturalne. – Nieustannie działamy na rzecz zmniejszenia naszego śladu w środowisku – mówi Matías Ríos, dyrektor produkcji Cono Sur. – Pozyskujemy prąd za pomocą paneli słonecznych, limitujemy produkcję odpadów i zużycie wody na litr wyprodukowanego wina.
Troską o środowisko objęty jest także transport gotowego towaru: Cono Sur jest jednym z pierwszych światowych producentów wina legitymujących się certyfikatem CarbonNeutral® i od 2007 r. odnawia go regularnie co roku.

Cono Sur Organic, czyli Chile w butelce

Ríos przekonuje, że organiczna produkcja wina przekłada się także na jego jakość i walory smakowe. – Nie można powiedzieć, że wino organiczne jest z definicji lepsze niż produkowane konwencjonalnie. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że wina organiczne mają bardziej wyrazisty charakter, są mocniej skoncentrowane i lepiej oddają specyfikę swojego terroir.

Pinot Noir – flagowy szczep Cono Sur – czuje się w takim środowisku szczególnie dobrze. - Winorośl tej odmiany nie wybacza błędów – wyjaśnia Ríos. – Organiczna uprawa pinota jest trudnym wyzwaniem, ale przynosi doskonałe efekty, a równowaga ekologiczna w winnicy znajduje bezpośrednie odzwierciedlenie w jakości wina. Grona Pinot Noir uprawiane w optymalnym terroir są zdrowe, a wytwarzane w nim wino – idealnie zbalansowane. To najlepsza metoda produkcji tej odmiany.


uprawa organicznego Pinot Noir w Chille

Równowaga tworzy jakość

Przekonanie o możliwości pełnego wykorzystania potencjału terenu i uprawianych na nim owoców z poszanowaniem ekosystemu jest najlepszym podsumowaniem przekonań Ríosa i jego zespołu. – Wierzymy, że najważniejsze w produkcji wina jest zawarcie w nim wiadomości do świata – deklaruje szef produkcji Cono Sur. Jaka jest owa wiadomość? – Możemy uzyskać wino wysokiej jakości, z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, a jednocześnie bez szkody dla środowiska.
Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.