Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
08 listopad 2023

Czy znasz te nietypowe wina?

Od wina deserowego po wino pomarańczowe, czy zielone - możliwości jest bez liku! Wino może być nieprzewidywalne i zaskakiwać - przekonaj się jak!

Świat wina to podróż po różnorodnych smakach, kolorach i aromatach. Oprócz popularnych win czerwonych i białych istnieje cała paleta nietypowych wariantów, które zachwycają swoją oryginalnością.

Wina deserowe: Rozkosz słodyczy

Wina deserowe to pojęcie, które nie jest obce wielu miłośnikom wina, ale nie są popularne w głównym nurcie i potrafią stanowić nie lada gratkę na przyjęciach i uroczystościach. Wina tego typu to prawdziwy klejnot w świecie winiarstwa. Czym zatem charakteryzują się takie trunki?

To wina słodkie, często wzmacniane. Podawane są albo solo, albo po posiłku, do deseru. Zazwyczaj serwowane są w małych kieliszkach. Przejdźmy do omówienia najpopularniejszych z nich.

Porto z Portugalii

Porto to wyróżniające się wino deserowe z północnej Portugalii. Charakteryzuje się słodyczą, bogactwem smaku i wyraźnymi nutami owocowymi. Porto to idealne wino do słodkich przekąsek, jak czekolada czy orzechy.
Sherry z Hiszpanii

Sherry to rodzaj wzmacnianego wina z Hiszpanii. Zaskakuje różnorodnością smaków, od wytrawnych do bardzo słodkich. Wywodzi się z regionu Jerez de la Frontera, a proces starzenia w beczkach nadaje mu unikalny charakter.

Wino pomarańczowe

Wino pomarańczowe, charakteryzuje się dłuższym czasem maceracji skórek białych odmian winogron w moszczu, co nadaje mu pomarańczowy kolor i intensywny smak. Ten rodzaj wina jest charakterystyczny dla Słowenii i Gruzji. Produkowane jest w glinianych amforach zwanych “kvevri” zakopanych w ziemi.

Wino zielone

Czy wino zielone faktycznie ma taki kolor? Otóż nie. Vinho verde pochodzi z Portugalii, a jego nazwa podkreśla rześkość wina i fakt, że jest bardzo młode. To idealny kompan letnich posiłków. .Vinho verde ma wiele twarzy - może być z bąbelkami, lub bez, a także może być bardziej słodkie lub wytrawne. Jego paleta barw też jest zaskakująco szeroka - od bieli po czerwień.

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.