Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
26 marzec 2019

Torba za surowce – Cono Sur partnerem akcji Fundacji Arka

Zbiórka surowców wtórnych „Torba za surowce”, organizowana cyklicznie w Bielsku-Białej przez Fundację Ekologiczną Arka, cieszy się stałym zainteresowaniem mieszkańców Podbeskidzia. Cono Sur jest jednym z partnerów wydarzenia.

„Torba za surowce” - ekologia i pomoc dzieciom

Organizatorzy akcji „Torba za surowce” – Fundacja Ekologiczna Arka i jej partnerzy – czynnie pomagają dzieciom z domów dziecka i świetlic środowiskowych, promując przy tym idee recyklingu i segregacji śmieci.

Wymienione w nazwie akcji surowce to makulatura, butelki PET, opakowania szklane i puszki ; każdy uczestnik, który oddaje określoną ilość tych materiałów, otrzymuje w podzięce bawełnianą torbę na zakupy z dekoracyjnym nadrukiem. Organizatorzy sprzedają zebrane surowce w celu poddania ich recyklingowi, a zebrane fundusze służą im do zakupu rowerów dla dzieci z placówek opiekuńczych w ramach kolejnej prowadzonej akcji – Rower Pomaga.

Cono Sur partnerem Fundacji Arka

Miniona edycja zbiórki odbyła się 23 marca pod hasłem „Wszystkie kolory recyklingu”. Intensywne barwy dominowały na promocyjnych torbach, zaprojektowanych przez artystkę Małgorzatę Rozenau. Uczestnicy akcji otrzymywali także torby przygotowane przez partnerów akcji; wśród wzorów znalazł się także otoczony winoroślą rower Cono Sur. Polski dystrybutor marki – TiM S. A. – partnerował bowiem Fundacji Arka w organizacji wydarzenia.

Akcja zakończyła się pełnym sukcesem – jak podają organizatorzy, zebrano następujące ilości surowców:

  • szkło – 1,9 tony
  • makulatura – 4,9 tony
  • puszki aluminiowe – 89 kg
  • tworzywo – 77 kg

Już dziś zapraszamy bielszczan do udziału w kolejnych edycjach zbiórki!


torba za surowce - cono sur

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.