Cono Sur A New World
Aby wejść na tę stronę, musisz potwierdzić, że przekroczyłeś wiek uprawniający do picia alkoholu.
24 kwiecień 2019

Po pierwsze natura - jak powstają organiczne wina Cono Sur?

Organiczne wina Cono Sur zasługują na uwagę z dwóch powodów. Wyróżnia je nie tylko wyjątkowy smak, godny prawdziwego winiarskiego konesera, lecz także naturalny, ekologiczny sposób ich powstawania. Warto przyjrzeć się mu bliżej!

Odpowiedzialność ekologiczna Cono Sur

Winiarnia Cono Sur już od lat prowadzi ekologiczną politykę, konsekwentnie stosując metody ograniczające zużycie wody i energii elektrycznej oraz eksploatację winnic. Zamyka również swoje produkty w lżejszych butelkach, co umożliwia niższe zużycie paliwa podczas transportu gotowych produktów.

W 1998 roku firma podjęła decyzję o rezygnacji z rolnictwa tradycyjnego na rzecz zrównoważonego. Polega ono na stosowaniu naturalnych nawozów i zakłada stosowanie metod zwalczających szkodniki oraz choroby. Swobodnie bytujące gęsi, owce, owady i rośliny tworzą wspólnie samoregulujący ekosystem, dzięki któremu dojrzewające na plantacjach winogrona są nieskazitelnie czyste i zdrowe.
Cono Sur jest jedynym producentem wina w obu Amerykach, który spełnia wszystkie warunki kodeksu postępowania BSCI oraz posiada certyfikat ISO 14064-1. To czyni go liderem w dziedzinie ochrony środowiska. Jest również jedyną winiarnią w Chile mogącą pochwalić się Złotym Medalem Efektywności Energetycznej, przyznawaną przez tamtejsze Ministerstwo Energii.

Produkcja win Cono Sur Organic

Organiczne wina Cono Sur powstają wyłącznie z ekologicznych winogron. Ich hodowla oraz zbiory odbywają się w całkowicie naturalnych warunkach, bez jakiegokolwiek wykorzystania środków chemicznych czy sztucznych nawozów.

Projekt ekologicznej uprawy roślin rozpoczął się w 1999 roku. Początkowo hodowano je jedynie na 40 hektarach w winnicy Chimbarongo. Obecnie plantacje, na których dojrzewają winogrona wykorzystywane do produkcji linii Organic, posiadają tzw. korytarze biologiczne. Rozwiązanie to umożliwia swobodną egzystencję lokalnej florze i faunie – uprawa winorośli nie zakłóca bytowania drobnych roślin i zwierząt na terenie winnic.

Cono Sur A New World

Social Media

Kontakt

Telefon
+48 33 829-98-40
FAX
+48 33 818-28-96
Mail
recepcja@tim-wina.com.pl
Enjoy Wine Drink Wise
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.